Filmmuseum Overhoeks Amsterdam
Bouwkostenmanagement
Op het huidige Shell-terrein, aan de overkant van Amsterdam CS, wordt sinds juli 2005 gebouwd aan een geheel nieuwe stadswijk: Overhoeks. In de wijk komen woningen, scholen, horecagelegenheden, een oeverpark, culturele voorzieningen, winkels en veel groen. Het Filmmuseum zal zich op dit terrein vestigen, aan het water schuin voor de Overhoeks-toren, beter bekend als de Shell-toren.
Het Filmmuseum wordt gevestigd op een prominente plek aan de noordelijke IJ-oever, tegenover het Centraal Station. Het gebied wordt herontwikkeld door ING Real Estate Development en Ymere en is bestemd voor woningen, kantoren, culturele- en commerciële voorzieningen.
Het nieuwe Filmmuseum (bruto oppervlakte circa 7.200 m²) geeft onderdak aan 4 filmzalen met respectievelijk 300, 120 en 80 zitplaatsen. Ook is er ruimte voor tentoonstellingen en educatieve activiteiten (1.200 m²), bibliotheek, studiecentrum, werkruimten en horeca en winkel. Het museum, hét centrum voor de cinematografie in Nederland, is dan niet langer verspreid over verschillende vestigingen, waardoor het tot volle bloei zal komen.
bbn adviseurs heeft in opdracht van ING Real Estate een haalbaarheidsonderzoek uitgevoerd en is ingeschakeld voor de gehele bouwkostenbegeleiding.
Facts and Figures
| Opdrachtgever | ING Real Estate Development |
|---|---|
| Architect | Delugan Meissl Associated Architects |
| Omvang | 7.200 m² |
Vergelijkbare projecten
-
Cultuurcluster Westluidense Poort Tiel
Huisvestingsadvies, Bouwkostenmanagement, Bouwmanagement, Vastgoedmanagement -
Cultureel centrum De Nieuwe Kolk Assen
Huisvestingadvies, Bouwkostenmanagement, Bouwmanagement -
Cultureel Forum De Dobbelsteen Sittard
Bouwkostenmanagement, Bouwmanagement, Directievoering en Toezicht